عضویت در سایت

جهت عضویت تنها کافی است ایمیل خود را در این قسمت وارد نمایید..

نامه ای به امام رضا علیه السلام نامه های شما را به ضریح مطهر می رسانیم

این مورد را ارزیابی کنید
(37 رای‌ها)

 

ارسال نامه به حرم امام رضا علیه السلام

 

اطلاعیه مهم لطفا قبل از ارسال نامه مطالعه شود.

 

خداوند متعال را شاکرم که این توفیق را به بنده حقیر عنایت فرمود، تا حلقه وصلی باشم میان بندگان و فرستاده ی او،  حضرت شمس الشموس علی بن موسی الرضا علیه السلام

از راه اندازی بخش ارسال نامه به حرم مطهر امام رضا علیه السلام کمتر از یک سال می گذرد، اما با این حال این خدمت با استقبال گسترده شما عزیزان رو به رو شد.

ارسال بیش از 1000 نامه در کمتر از یک سال خود گواه دیگری بر این مدعاست.

با توجه حجم روز افزون نامه های ارسالی، لزوم تفکیک

نامه ها و حذف پیام های تکراری که خود وقت و انرژی زیادی را می طلبید، تصمیم گرفتیم روال موجود در ارسال نامه به حرم مطهر را تغییر دهیم.

به این گونه که نامه های ارسالی در این بخش منتشر خواهند شد و ما در مراجعه به حرم مطهر و زیارت حضرت امام رضا علیه السلام جهت برآورده شدن حاجات و رفع گرفتاری ها برای همه مومنین مخصوصا کسانی که نامه خود را در این قسمت ثبت کرده اند،دعا خواهیم کرد و به این شکل حاجات را به صورت شفاهی منتقل خواهیم کرد.

و دیگر نامه ها به صورت فیزیکی به حرم مطهر منتقل نخواهند شد.

این تصمیم از امروز  سوم آذر ماه 1399 اتخاذ شده و تا اطلاع ثانوی برقرار خواهد بود.

از همه عزیزان که در این مسیر همراه شان بودیم و تمام سعی و تلاشمان را برای خدمت رسانی به آنها انجام دادیم، بابت این تغییر رویه عذرخواهی می کنیم و امیدواریم از این بابت عذر ما را بپذیرند و ما را از دعای خیر خودشان محروم نسازند.

 

احتراما:

1- نامه هایی که پرینت گرفته شده اند در سایت منتشر خواهند شد.

2- از ارسال نامه های تکراری جدا پرهیز نمائید.

3- از درج شماره تلفن، شماره حساب، آدرس و ... در پیام خود جدا پرهیز نمائید، این پیام ها ویرایش یا حذف خواهند شد.

4- در صورتی که مایل به حذف یک پیام خود هستید از بخش تماس با ما درخواست خود را ارسال فرمائید.

 

نامه ای به امام رضا علیه السلام 

در زمان های قدیم رسم و سنت  شیعیان و محبین اهل بیت علیهم السلام بر این بود که اگر کسی به سمت عراق یا حجاز راهی بود برای حضرات معصومین علیهم السلام نامه می نوشتند و با این افراد می فرستادند.

ما، در سایت ضریح این امکان را فراهم آورده ایم تا شما بتوانید، نامه های خود را از این طریق به حرم مطهر امام رضا علیه السلام برسانید.

 

چگونه به امام رضا نامه بنویسیم؟

 

نحوه ارسال نامه به امام رضا علیه السلام به این شکل است که باید از فرم نظرات این بخش می توانید استفاده نمائید و درخواست خود را ثبت کنید.

نامه ای به امام رضا علیه السلام بنویسید، ما نامه های شما را به درون ضریح مطهر امام رضا علیه السلام و یا در قسمت پنجره نقره ای رواق دارالحجه ( نزدیک ترین مکان به قبر مطهر ) برسانیم

 

کرچه دوریم به یاد تو سخن می گوییم

بعد منزل نبود در سفر روحانی

  

جهت مطالعه موانع استجابت دعا بر روی لینک ذیل کلیک نمایید.

 

موانع استجابت دعا

 

 

دلنوشته ای به امام رضا علیه السلام

 

یک روز که نامه ها و دلنوشته های شما عزیزان را آماده انتقال به ضریح مطهر امام رضا علیه اسلام می کردم چشم ام به نامه ای افتاد که از سر، درد و نا امیدی فراوان نوشته شده بود.

متن و لهن نامه خیلی آزرده خاطرم کرد که چرا چنین نامه ای ثبت شده و در انتقال آن به حرم مطهر دو دل شدم نمی دانستم که این نامه را به ضریح مطهر منتقل کنم یا نه؟

متن نامه را نوعی به حرمتی و بی احترامی به آن ساحت عزیز می دانستم، منتها حفط و انتقال نامه ها را مسئولیت شرعی و مطابق با اصل امانت داری می دانستم، لاجرم نامه مربوطه را هم پرینت گرفتم و به سمت حرم به راه افتادم.

وقتی نامه ها را به ضریح مطهر می رسانم خطاب به حضرت امام رضا علیه السلام عرض سلام و ارداتی می کرده و از توفیقی که نصیبم شده تشکر می کنم و برای کسانی که نامه نوشته اند نیز دعا می کنم و درخواست برآورده شدن حاجاتشان را می نمایم.

از میان انبوه نامه ها و دلنوشته های ارسالی به امام رضا علیه السلام، آن نامه خاص را هرگز نمی توانستم فراموش کنم.

در تمام مسیری که به سمت ضریح گام برمیداشتم متن آن نامه در ذهنم تکرار می شد و اندوهی سنگین قلبم را فرا فرا میگرفت.

خطاب به حضرت از انتقال آن نامه به ضریح عذرخواهی کردم و عرض کردم امانت ها را باید به اهلش بازگرداند.

چند روز بعد نامه ای دیگر را در پنل نامه ها مشاهده کردم که فرد قبلی از ارسال آن نامه ابراز شرمندگی کرده بود و از حضرت امام رضا علیه السلام عذر خواهی کرده بود و اعلام کرده بود که آن نامه را در شرایط روحی مساعدیی ننوشته بود.

تصمیم گرفتم در این بخش دلنوشته های زیبای شما عزیزان را انتخاب  و منتشر نمایم.

 

بعد از نوشتن نامه به امام رضا علیه السلام پیشنهاد میکنیم پخش زنده حرم امام رضا علیه السلام را هم از لینک ذیل تماشا بفرمائید.

 

پخش زنده حرم امام رضا علیه السلام

 

التماس دعا

 

نظر دادن

لطفا  حرف دل  و حال و هوای خود از زیارت حرم های مطهر را برای دوستان خود از طریق بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

1604 نظرها

 • پیوند نظر یکشنبه, 12 ارديبهشت 1400 18:39 ارسال شده توسط zohreh

  یاامام رضامن دختردم بختم تویه مغازه کارمیکنم براجهیزیه م اماخانوادم میخورن حقوقایی ک بدست میارم ته کارت عابربانکم خالی میکنن حتی رمزشم کنارش گذاشتم حفظش کردن حتی نقدیهاروهم میخورن ازش برمیدارن تهشوخالی میکنن مغازه براکسی دیگرکارمیکنم یاامام رضا کمکم کن من چ گناهی دارم ازصبح تاشب جون بکنم ایناعیش ونوششون کنند مگرمن چ گناهی دارم حالابجای اینکه بگن اینم یه دخترع دستشوبگیریم کمک حالشون باشیم انگارنه انگارب فکرم هستندخواهرام هم ک کمکم نمیکنن تیشه کنایه میزنن اسم پول میادنمک روزخم ام میپاشندکی ب کیه اخه بابام هم ک تن ب کارنمیدع خواهرام ام همش براخرجی قرض میکنن ازبقیه واوناهم یکیشون شوهردارع شوهرخواهرم اجازه نمیدع بیادخونمون خواهرم زنگمون هم نمیزنن دیگری هم ک باهمکاراش کارمیکنن همش فکرخودشه ن من یکی ب فکرکمک حال منه بدبخت بیچارع نیست خسیسه اصن کمک پولی ک نمیکنن بهم جیبم هم خالی میکنن ب بن بست رسیدم همش نیش خندمیزنن بهم ک توبی عرضه ایی توکارپولات کجارفتن این تن بمیرع اگه بخام دروغ بگم واقعیته جیبم خالی میکنن من تواین گرماسرماتواین شهرواون شهراوارگی کشیدم براکاربرایه لقمه نون حلال زحمت بکشم بعدبیان همه چی بگن بهم جیبم خالی کنن چکارکنم بنظرتون شماجایم بودیدچ میکردین اخه هان دوس دارم ازشرخانوادم نجات پیداکنم متنفرم ازشون ازبازیهاشون خسته شدم گناه دارم دعاکنین ازشون نجات پیداکنم حالم خرابه بدحالی ام کمکم کنین دلم زخم وخرابه بدجوردلموشکوندن این اشکاهم دیگه جواب نمیدن دیگه اشکام خسته شدن ب هرکی خوبی کردیم بدشدیم جون موکردن توشیشه پولاموخوردن چجورکناربیام باتک تکشون برادرام هم ک متاهل اندوکمکم نمیکنن خدایااگه صدای بندتوواقعن میشنوی بهم کمک کن نزارازاین بدترشم نکن نکن نکن سرم دردمیکنه شورزدم کاش بیام پابوست امام رضا

 • پیوند نظر یکشنبه, 12 ارديبهشت 1400 17:52 ارسال شده توسط زهره

  سلام امام رضاامام خوبی هاچرامردم اینجوری انددخترای اقواممون حالاچ فامیلای پدرها چ مادرهاهزارتاگندکاری میکنن حرفی توش نیس ب ماچه اماکلی براهمه ی ماهاحرف درمیارن کاری نکردیم اماازبیشعوریشون استغفرلله امام رضا مگرنمیگی امام رضامن هوای همه ی بنده هام دارم پس کومرده ک بایدازش همه کاربربیاداماکواگع بقیه بنده هات اندپس فرق ماوبقیع چیه چراکافروباایمان بایدپای هم بسوزن چراتقاص بی عقلی وراه بدرفتن بقیع رومابایدپس بدهیم فامیلاخودشون سرشون تولاک خودشون باشه عیب وایرادای خودشونوبگن نه مردم رو همه ک مثل هم گنه کارنیستن ای کاش همه ب خودشون بیان چ غلطای توزندگیهاشون دارن ک ب روماک هیچ ب روخودشون نمیارن ازغیبت وچرت وپرتای الکی گرفته تااخر چرااینانمیفهمن ب ماچه ک دخترفلانی چجورییه هرکی خوب وبدش ب خودش ربط دارع اماخاهشن خوب وبدبودن بقیه ربطش ب اونایی ک بی تقصیرن گناه ازشون سرنزدع ندهیدشمابااین زبون دارین اشهدان الله الااله الله میگیدوتواین ماه مهمانی خداروزه مگیریدانقدرپشت سرهمدیگمون حرف درنیارییم پشت سرماهاحرف نزنین خداخوشش نمیادبه همون زبون روزه هایی ک میگیرین هرکسی راه کج وراست میرع ربطش ب ماندهین لطفن خاهشن ماخودمون کلی بدبختی ازهمه داریم ک درست نشدنی اندازادماگرفته حالابماندتاب اخرشماهابدترش نکنیدبازخم زبون وکنایه هاتون باسرکوفتگیهاتون

 • پیوند نظر یکشنبه, 12 ارديبهشت 1400 13:19 ارسال شده توسط یه خانم سرطانی

  سلام یاضامن آهو نمی دونم باید چکار کنم یاامام رضاکسی حاظرنیست کمکم کنه یاامام رضاتوضامنم شوتایکی پیدابشه این پول بهمون قرض بده یا امام رضا تورو به مادرت زهرا قسمت واسم دعا کن تا این پول جوربشه قرض مردم بدم بخدا زندگیم داره ازهم میپاشه دخترهایم درحسرت خوردن میوه گوشت هستند یا امام رضا توضامنم شو همه چیز درست میشه۰۹۱۳۹۸۳۹۷۴۸

 • پیوند نظر یکشنبه, 12 ارديبهشت 1400 12:37 ارسال شده توسط اسما

  به نام خدا
  سلام امام رضا. من هیچ وقت نشد بیام زیادتت با اینکه دلم میخواست و دعا کردم یک بار بیام پیشت و باهات حرف بزنم ولی نشد. امام رضا من میخوام زندگی کنم. اما هر بار به خودم میگم زندگی اینجوری بدرد نمیخوره. هر وقت آرزو و دعا میکنم هیچ جوابی نمیگیرم. حتی شده به خدا شک کنم. هست یا نه؟ من میخوام زندگی کنم.اما نه اینجوری. لطفا حرفمو به خدا برسون. نزار اینجوری برم.

 • پیوند نظر یکشنبه, 12 ارديبهشت 1400 01:26 ارسال شده توسط ح . ر . ب

  سلام بر سلطان علی بن موسی الرضا . اقا جان قربون حرم و صحن و سرایت بروم . دلم خیلی میخواد برای حل مشکلم بیام پا بوست اما اقا جان فعلا فکر کنم قسمتم نیست . اما اقا جان برای حل مشکلم از اینجا به شما توسل مبکنم این هم در این شب عزیز . وقسمت میدم تو را به این شب عزیز تو را به حرمت مادرت فاطمه زهرا و تو را به جوادت قسم میدم حاجت من و روا کن . اقا جان منتظر اینم نظری هم به من بیچاره بندازی . و همچنین اجازه بدی به پابوست بیایم .

 • پیوند نظر شنبه, 11 ارديبهشت 1400 21:30 ارسال شده توسط خلیل اله حبیبی

  سلام.سلام اقاجان .سلام مولای من.
  اقاجان ۳۰ سال پیش وقتی دست خانمی را که تازه باهاش ازدواج کرده بودن گرفتم واثاثیه را بار وانت کردم .واز شهرستان بسمت مشهدت راهی شدیم .
  ان موقع بود که گفتم اقاجان دارم میام پابوست میخام در جوار حرمت زندگی کنم هرروز صبح که از خواب بیدار میشونم چشمانم به گنبد طلاییت بیفتد.وروزم را با سلام دادن به اقایم شروع کنم . گفتم اقا جان هوایم را داشته باش .دستم را بگیر.
  اکنون با گذشت ۳۰سال زندگی در هم جواری حرمت .دارای ۳فرزند هستم یک پسر و دودختر . ممنونم اقاجان
  یک دختر ویک پسرم را فرستادم خانه بخت خودشان . خدار را شاکرم دارن زندگی میکنند و خوشحالند.
  اما الان که پا به سن گذاشتم و۵۵ سالم شده بیکارم .توان تهیه مخارج وهزینه زندگی را ندارم . هرجا هم برای کار مراجعه میکنم ردم میکنند .
  اقا جان نکنه فراموشم کردی . نکنه از من گناهکار روبرگردوندی . اقاجان یا امام غریب . در این شهر غریب دست به دامن کی بشوم . امیدم به شماست پشتم به شما گرمه . هوادارم شمایید . با گوشه چشمت یه نگاهی هم بما بنداز .
  اقا جان .فرزند اخرم دخترم را به عقد پسری دراوردم . که میخواهند ۲۷/۳/۱۴۰۰ به خانه بخت خودشان بروند وزندگی مشترکشان را شروع کنند . اما دختر از پدر ومادر توقع جهیزیه داره. .
  اقاجان با هزار بدبختی و وام وقرض توانستم مقداری از جهیزیه اش را تهیه کنم . اما مقداری از جهیزیه اش را در توانم نیست تهیه کنم .
  اقا جان .کمکم کن . کمکم کن همین دخترم راهم راهی خانه بخت کنم . تا شرمنده دخترم وخانواده داماد نشوم .اقاجان .ای امام غریب . ما غریبان را دریاب . تورا به جوادت قسم میدم .این گره ام را وا کن .دست تنگم .بیکارم . ندارم جهیزیه دخترم را تهیه کنم .خودت کمکم کن . .
  خدایا . خدایا . هیچ بنده ای را شرمنده زن وبچه هایش نکن

 • پیوند نظر شنبه, 11 ارديبهشت 1400 14:17 ارسال شده توسط اکرم

  سلام آقا امام رضا توروبه جوادت قسمت میدم کمکم کن آبرویم رانبر کاری کن یکی پیدا بشه ۳۵میلیون بهم قرض بده یا امام رضا خسته شدم کمکم کن یا امام رضا

 • پیوند نظر شنبه, 11 ارديبهشت 1400 14:10 ارسال شده توسط اکرم حسنی

  سلام آقا امام رضا من اکرم هستم همون که یک است سرطان تیروئید داره امام رضا توروبه جوادت قسمت میدم کمکم کن ۳۵میلیون قرض داریم شوهرم کارگراگه تا آخرعمرش کارکنه نمی تونی این پول بده یا امام رضا خودت شاهدی باهرسختی ای کنارامدم یاامام رضا دیگه ازنداری خسته شدم کمکم کن آبرویم رانبر کاری کن که بتونم این پول راجورکنم

 • پیوند نظر شنبه, 11 ارديبهشت 1400 13:16 ارسال شده توسط فاطمه

  سلام امام مهربونم... میدونم که میدونی چه مشکلی دارم...
  امام‌رضا ع مادرم برام نوبت دکتر گرفته. دعا کن مشکل خاصی نداشته باشم بیماری بدی نباشه.
  قول میدم کرونا که تموم شد یا بیام پابوست
  یا هم کمک کنم به نیازمند ها...
  امام رضا کمکم کن...
  ادرکنی ادرکنی ادرکنی
  الساعه الساعه الساعه
  العجل العجل العجل?

 • پیوند نظر شنبه, 11 ارديبهشت 1400 11:46 ارسال شده توسط کلثوم

  بسم الله الرحمن الرحیم.
  السلام علیک یا سلطان یا ابالحسن یا علی ابن موسی الرضا علیه آلاف تحیة و الثنا
  سلام مولای رئوفم دلمان برای زیارت شما تنگ شده.آقاجان فرقی نمیکند جه در کنار ضریحتان باشیم چه مجازی در حضور شما باشیم دعاها و خواسته هایمان فراموشمان میشود.
  اما ای عزیز زهرا ای ابالجواد سلام الله علیه دیریست که ما از زیارت بارگاه شما محرومیم.دلمان برای حرم با صفایتان تنگ شده.حدود یکسال و نیم پیش به پابوسی شما آمدیم. و دیگر توفیق نصیبمان نشده یابن الزهرا نظر لطفی فرما و همچون گذشته بر حقیران درگاهت رافت بنما و مارا برای زیارت و ما بوسی بطلب آقاجان بحق جوادالائمه عزیز دردانه نازنینتان.
  سرورم ، مولایم ، امام عزیزم یا امام رضا میدانم که بدون اینکه من چیزی بگویم شما حتی قبل از اینکه من چنین حاجتی داشته باشم شما آگاه بودید که در چنین روزی و به شکل مجازی برای عرض ارادت و درخواست حاجتم از شما اقدام خواهم کرد و به محضر نورانیتان مشرف خواهم شد.
  یا ابالحسن! پدر و مادر و خواهرم و همه ی عزیزانم سلام رساندن به محضرتان
  پدرم از شما خواسته ای دارند که به امید لطف و رافت فراگیرتان خواسته شان از شما طلب میکنند به امید اینکه نظر لطفی از جانب امام رئوف شاملشان شود.
  آقای من ! پدرم از درگاه سلطان درخواست کمک به جهت ساخت خانه کوچک اما با برکت از سوی امام هشتم را دارد .یک خانه ی خشتی روستایی که در آستانه تخریب است و هم اکنون با کمک بنیاد مسکن روستایی یک خانه کوچک را تا نیمه با وام این بنیاد بنا کرده اما فقط به امید لطف شما دست به بنای این خانه کوچک زده چرا که بدلیل وضع مالی نامناسب توان ساخت خانه بزرگتر را ندارد.
  لذا این بنیاد برای خانه نقلی ۶۰ متری آن هم در روستا که تمام خانه ها بدلیل آبادی بزرگ است. ولی پدرم چون شرایط مالی خوبی ندارد توان ساخت همین خانه کوچکی که با وام باید بسازد را هم ندارد.
  از این رو از امام رئوفم درخواست یاری و نگاه کریمانه دارم.
  مقداری از خانه با وام ۸۰ تومانی بنیاد ساخته شده که ۳۰ تومان بلاعوض و ۵۰ تومان را باید وام بدهد که با این پول و قیمتهای بالای مصالح ساخت این خانه برایش امکان پذیر نیست. ازشما مولای مهربانم تقاضای لطف و احسان و عطوفت دارم که بنده حقیر و زائر درمانده ات را دریابی و از خداوند بخواهید که این خانه را برایمان بابرکت قرار دهد و توفیق برگزاری جلسات یاد و ذکر شما آل الله علیهم السلام در آن را به ما بدهد.
  لذا از شما درخواست کمک داریم پدرم بدلیل ضعف مالی و ضعف جسمانی قادر به ادامه ساخت این خانه نیست ، فقط از شما مدد میخواهیم یا سلطان یا ابالحسن.